W 2023 r. na PC zadebiutuje REPO MAN, napędzana intrygującą historią komornicza gra RPG, która osadzona jest w alternatywnym świecie secesji, neonów i konspiracji. Twórcy stawiają nacisk głównie na fabułę oraz unikalną stylistykę. Rozgrywka zaoferuje m.in. rozbudowane dialogi, negocjacje, eksplorację, walkę, a także elementy znane z gier skradankowych i karcianych – połączone w ramach formuły otwartego świata. REPO MAN trafi później też na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Nowa gra jest tworzona przez warszawskie Achara Studios, czyli niezależny zespół twórców, który koncentruje się na tytułach skupionych na narracji i wysokiej klasy level designie. REPO MAN powstaje na silniku Unreal Engine 5. Wydawcą gry będzie firma Games Box S.A., która należy do grupy Ultimate Games S.A.

Projekt Achara Studios to fabularna gra RPG z widokiem z pierwszej osoby, nastawiona na rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Rozgrywka koncentruje się na dialogach, śledztwie, negocjacjach i odpowiednim zarządzaniu czasem. Choć REPO MAN jest napędzany przede wszystkim rozbudowaną i wielowątkową fabułą, to gra zaoferuje też m.in. elementy skradanki, karcianki, walki i eksploracji.

Co ważne, to nie jest kolejny tzw. symulator chodzenia. REPO MAN jest bliżej Tormenta niż Disco Elysium. W pracach nad grą zwracamy szczególnie dużą uwagę na to, by nasz tytuł oferował, poza samym klikaniem opcji dialogowych, także zróżnicowany i wciągający gameplay” – mówi CEO Achara Studios, Alan Padziński.

Gracz wciela się w Arthura Newsteada, komornika znajdującego się na poważnym zakręcie życiowym, który niespodziewanie sam popada w wielkie długi. Los wypycha go ze świata korporacyjnej arystokracji i zmusza do powrotu do rodzinnego miasteczka San Alma. Newstead mierzy się nie tylko z koniecznością regularnego spłacania długu, ale też z tajemniczymi zdarzeniami i intrygami, które narastają z tygodnia na tydzień.

W REPO MAN zabierzemy graczy do alternatywnej rzeczywistości, świata przypominającego ten nasz, pod pewnymi względami bardziej rozwiniętego, a pod innymi – zacofanego. To świat zamieszkany nie tylko przez ludzi, lecz również przez lud Fae – potomków mitologicznych istot, przypominających elfy, driady czy faunów. Mieszkańcy planety muszą też mierzyć się z problemem TDD, epidemiczną formą depresji o nieznanych przyczynach. Ten świat jest już bliżej swego końca niż początku” – wyjaśnia Alan Padziński.

Twórcy proponują unikalną oprawę graficzną – z motywami nawiązującymi m.in. do secesyjnego stylu. Specyficzny charakter gry podkreśla oryginalna ścieżka dźwiękowa, która połączy różne gatunki, w tym np. synthwave, fado, muzykę etniczną i symfoniczną.

REPO MAN to jeden z bardziej intrygujących tytułów, które ukażą się w 2023 r. Może spodobać się graczom preferującym rozgrywkę znaną z gier w stylu Planescape: Torment czy Disco Elysium, a pod względem stylistyki – przypadnie do gustu fanom np. serii BioShock, Deus Ex i Dishonored” – dodaje CEO Games Box S.A., Tomasz Supeł.

Jak zapowiada wydawca, już w I kwartale 2023 r. na PC wydane zostanie demo gry, które da przedsmak tego, czym finalnie będzie REPO MAN.

REPO MAN – główne cechy:

  • komornicza gra fabularna RPG;
  • negocjacje, eksploracja i walka;
  • alternatywny świat w secesyjnym stylu;
  • elementy skradanki i karcianki;
  • oryginalna ścieżka dźwiękowa.

REPO MAN zadebiutuje na PC (Steam) w 2023 r. Planowane jest też wydanie gry w późniejszym czasie na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.